Santo Domingo – najstarsza stolica Nowego Świata

Santo Domingo – najstarsza stolica Nowego Świata

Santo Domingo – to stolica Republiki Dominikańskiej i jednocześnie najstarsze miasto w obu Amerykach. Założone zostało przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo w 1496 r. Od tego czasu stanowiło centrum administracyjne Hiszpanów na półkuli zachodniej.

Podczas wycieczki będzie okazja, by zobaczyć dzielnicę kolonialną Santo Domingo pochodzącą jeszcze z czasów Kolumba.

Zwiedzanie rozpoczynamy od jaskiń Tres Ojos położonych w centrum miasta, gdzie kręcono ujęcia do filmu Park Jurajski. Są to malownicze trzy podziemne jeziora ze słodką wodą. Następnym punktem programu jest Faro a Colon – (Mauzoleum Krzysztofa Kolumba) – ogromna budowla zbudowana w kształcie krzyża, gdzie w centralnej części znajduje się grób słynnego odkrywcy. Następnie docieramy do Starego Miasta, gdzie w jednej z licznych restauracji przygotowany jest obiad. Po posiłku i odpoczynku rozpoczniemy zwiedzanie starówki – na początek Zona Colonial, kolebka kultury europejskiej dla obydwu Ameryk z pierwszą katedrą i pierwszą ulicą miejską

Calle Damas. Tu również zobaczymy Fortaleza Ozama, Panteon Narodowy i muzeum z czasów epoki kolonialnej w słynnym Casa Real, byłej siedzibie wszystkich gubernatorów Santo Domingo. Odwiedzimy również Alcazar – dom Diego Kolumba (syna Krzysztofa), który zachował się w prawie niezmienionym stanie. Następnie chwila wolnego czasu na zakupy czy filiżankę wyśmienitej kawy.

Podczas trwania całej wycieczki i przejazdów zimne napoje i woda w cenie.

Powrót do hotelu ok. godz. 20:00

Cena: 60,00 USD (Przedpłata: 15,00 USD)

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.